O-V-E-R-S-P-E-E-D Klubas
   
 
Pasėta lietuviška sėkla estiškame "Opentrack"
Autorius: g
Iškart sekančią dieną po "Fast Lap", Bikernieki trasoje vyko estų žiedinis renginys pavadinimu "Opentrack". Estai naudojo kiek kitokią trasos konfigūraciją nei naudojome mes - pridėjo Moto trasos atkarpą, su kuria vienas ratas sudarė solidų 5,5 km ilgio kilometražą. Kaip vėliau pamatysite, jeigu fast lap'e naudota Auto trasos dalis buvo sąlyginai greita, tai Moto trasos dalis pasižymėjo suktais "makuškiniais" posūkiais, kur greitis dažnai krisdavo iki 70 km/h.
Kad geriau pažintume mūsų tolimesnius kaimynus ir tuo pačiu pareklamuotume "Fast Lap" (juk sekantis etapas vyks būtent Estijoje), nusprendėme deleguoti praeitos dienos "Fast Lap" nugalėtoją ir šiaip spėrų jaunikaitį Joną Poškų (Mitsubishi Lancer EVO VIII). Lietuvių gretas taip pat papildė Ernesta Globytė (BMW 318) ir mistinis tautietis, ponas Sakalauskas su Subaru Impreza STi Hawkeye.


"Opentrack" savo formatu yra tipinis track day renginys, ne toks aršus ir azartiškas kompetišionas kaip "Fast Lap". Visi automobiliai aprūpinami laiko davikliais, trasa atidaroma penkioms valandos - kada ir kiek nori, tiek važiuoji. Todėl pasitaikydavo tik keletas vairuotojų, kurie tikrai nuoširdžiai "šerdavo" - dauguma ten tiesiog chill'ino. Visgi estų auto parkas pasižymi kiek kitokia modelių įvairove. Čia dominuoja Porsche automobiliai, tarp kurių buvo ir praeitų metų "Fast Lap Bikernieki" dalyviai Ander Tenno (Boxter S 2007) ir Lauri Haasma (996tt 2004) - jie buvo vieni iš greičiausių tą dieną. "Fast Lap" planavęs sudalyvauti, bet sudeginęs savo 1400 ag. Viper motoro stūmoklį, Roul Liidemann naudojo kiek "kuklesnį" žmonos Viper'į!

Tačiau ramus renginys neapsėjo ir be incidentų - mūsų draugas Peep Pihotalo, dieną prieš tai laimėjęs "Fast Lap" A3000 klasėje ir Finale parodęs 4 rezultatą, čia taip pat buvo greitas (4 laikas). Tačiau viename iš paskutinių važiavimų stabdant nuo 167 km/h skilo BMW 325 stabdžių diskas ir Peep knojosi į atitvarus. Avarijos on-board'ą galite pamatyti ČIA.

Žvelgiant į rezultatus, absoliučiai jokių galimybių "opentrackeriams" nepaliko mūsų greituolis Jonas Poškus. Jis daugiau nei 10 sekundžių pranoko artimiausią konkurentą estą Kristjan su Porsche 911 Carrera pažymėtą numeriais BEAST1. Sekantys, mums jau kiek pažįstami vardai.

Reziume galime teigti - vizitas estų renginyje pavyko ir atsipirko su kaupu. Jonui itin patiko Moto trasos dalis, jo parodytas tempas perspėjo vietinius, kad Pärnu trasoje nevertėtų laukti lengvo pasivažinėjimo. Užmezgėme draugiškus santykius su potencialiais "Fast Lap" dalyviais Estijoje, išsikalbėjome ir patarėme rimtai pasiruošti greitųjų lietuvaičių atakai!

Komentarai

Warning: is_readable() [function.is-readable]: open_basedir restriction in effect. File(/var/www/overspeed/modules/Captcha/fonts/) is not within the allowed path(s): (/var/www/vhosts/overspeed.lt:/tmp:/usr/share/pear:/usr/share/php) in /var/www/vhosts/overspeed.lt/httpdocs/modules/Captcha/lib/hn_captcha/hn_captcha.class.php5 on line 567
Truetype-Directory is not readable!