O-V-E-R-S-P-E-E-D Klubas
   
 
Čiuku čiuku "Fast Lap" traukinuku į Rygą
Autorius: g
Sveiki greičio maniakai! Nenumaldomai artėja savaitgalis - šį Šeštadienį "Fast Lap" traukinys sustos kaimynėje Latvijoje. Latvių "Bikernieki" trasa pasižymi ypatinga dislokacija -  Rygos mieste esantis autosporto kompleksas atlieka ne tik lenktynių vietos funkciją. Kuomet joje nevyksta lenktynės, tai yra parkas, kur važinėjasi dviratininkai, žmonės bėgioja ristute arba paprasčiausiai atlieka mankštos pratimus tiesiai ant trasos. Tiesiog latviškas Vingio Parkas "per brūkšnį" Nemuno Žiedas!
Visgi lenktynių metu visi bėgikai, sportuojančios močiutės, romantiškai nusiteikusios porelės bei kiti sveikuoliai iškeldinami už atitvarų į saugias vietas ir 3659 metrų ilgio asfalto takas atitenka greičioholikams.

Apie trasą vėliau, o dabar pakalbėkime apie mūsų greituolius. Jų šį kartą turime 42 ir palyginus su praeitų metų "Fast Lap Bikernieki" tai yra progresas! Džiugu trasoje bus pamatyti etatinius greičiausiuosius dalyvius. 2009 "Fast Lap Bikernieki" nugalėtojas Jonas Poškus turi vėl realias galimybes lipti ant aukščiausios pakylos su savuoju Mitsubishi EVO VIII (545 ag ir 560 Nm). Nors pala pala... staigmeną pateikė Xtra Racing komanda paskutinę minutę užsiregistravę su galingu ir Lietuvos autosporto pasaulyje gerai žinomu Xtra Audi automobiliu. Šį, kaip teigia savininkai, 620 arklio galias turintį monstrą vairuos kaunietis Paulius Insoda. Taigi Jonui vertėtų sunerimti!

Niekas neabejoja ir 2009 "Fast Lap" nugalėtojo Manto Neverdausko su Honda Civic greičiu, tačiau šiame etape Mantas naudos kiek silpnesnį nei anksčiau Hondos B18C variklį, kuris vysto 170-180 arklio galias ir mažesnį sukimo momentą nei jo anksčiau naudotas B16/B20 (200+ ag, 200 Nm) hibridas. Visgi pastarasis stokojo patikimumo ir tai visai nenuostabu žinant Manto tempą.

Juodąją ir smarkiai modifikuotą gražuolę Honda S2000 Rygoje vairuos ne jos savininkas Andrius Firantas, o Andriaus "švogeris" Edvinas Filipavičius. Turintis daug lenktynių patirties, bet ilgą pertrauką daręs Edvinas minėjo, kad pakolkas pakartoti Andriaus žygdarbių nesitiki, bet tikrai stengsis.

"Fast Lap" turėsime svečių ir iš netolimo užusienio. Estiją atstovaus Peep Pihotalo, jis važiuos BMW 325 automobiliu, kuriuo varžosi estų BMW klasės įskaitoje. Latviją atstovaus Konstantins Sažinskis 1.8 l. Honda Civic automobiliu, o Rusiją - du šaunuoliai iš Kaliningrado: nuolatinis dalyvis Maxim Nefedov vairuos 2008 laidos Subaru Impreza STi, jo kolega Aleksei Zhuravlev - monstriuką BMW 135i - 3.0 litrų ir dvi turbinas turintis mažylis vysto 300 arklio galias ir 407 niutonus.

Back to the track! "Bikernieki" autosporto kompleksas yra vienas iš rimčiausių tam tikslui skirtų objektų visam Pabaltyj. Dar 1965 m. suprojektuota trasa pasižymi ir tuo, kad turi kelias konfigūracijas: Auto, Moto ir  kartingų trasytę. Automobilių žiedinės lenktynės standartiškai vyksta Auto konfigūracijos trasoje, tačiau po šiemet atliktų modernizacijos darbų šiam kilniam tikslui buvo pritaikyta ir itin sukta Moto trasos dalis.

"Fast Lap" laikysis ilgametės tradicijos ir antrąjį 2010 m. etapą vykdys Auto konfigūracijos trasoje. Ji pasižymi ilgomis tiesiosiomis. Priešingai nei "Nemuno Žiedo" trasoje, joje yra tik keletas neryškių kalvelių. Čia didesnį potencialą turi galingesni automobiliai. Visgi posūkiai reikalauja preciziško trajektorijų pasirinkimo, kurios sprendžia išėjimo iš posūkio greitį. Be to, įveikti iš pažiūrios lengvą posūkį po starto-finišo tiesiosios neatleidus gazo pedalo reikia labai stiprių pėdkelnių! Taigi jų ir palinkėkime mūsų dalyviams!

"Fast Lap" renginiai žiūrovams nemokami. Buvo, yra ir bus!

Beje, verta paminėti, kad sekančią dieną po "Fast Lap" vyks giminingas renginys - "Opentrack", organizuojamas draugų estų. Estų vairuotojai pasižymi itin greita technika, kurią tikimės išvysti "Fast Lap" III etapo metu Parnu trasoje, Estijoje. Jiems iššūkį planuoja mesti Jonas Poškus ir Ernesta Globybė. "Opentrack" naudos kombinuotą Auto+Moto Bikernieki trasos konfigūraciją, kuri sudarys net 5.5 km.! Palaikom tautiečius!

Komentarai

Warning: is_readable() [function.is-readable]: open_basedir restriction in effect. File(/var/www/overspeed/modules/Captcha/fonts/) is not within the allowed path(s): (/var/www/vhosts/overspeed.lt:/tmp:/usr/share/pear:/usr/share/php) in /var/www/vhosts/overspeed.lt/httpdocs/modules/Captcha/lib/hn_captcha/hn_captcha.class.php5 on line 567
Truetype-Directory is not readable!